Domek w górach do wynajęcia

Regulamin domku

Poniżej zawarliśmy kilka spraw organizacyjnych, będących za każdym razem gorącymi prośbami skierowanymi do naszych miłych gości, a mającymi na celu obok usprawnienia organizacji pobytu w domku w górach do wynajęcia , troskę o zachowanie domu jak najdłużej w dobrym stanie. Chcemy, żeby domek służył nam i naszym gościom jak najdłużej i żeby przyjemnie było do niego wracać. Mamy nadzieję, że uszanujecie Państwo naszą pracę włożoną w odnowienie domu (ostatni remont w czerwcu 2014roku) i będziecie dbać o niego, jak dba się o swój własny.

 • Wynajmujący akceptuje poniższe punkty regulaminu, w dniu przyjazdu podpisuje umowę wynajmu domku i protokół zdawczo-odbiorczy oraz uiszcza zwrotną kaucję w wysokości 400pln
 • Podłogi  w większości są wykonane z miękkiego sosnowego i świerkowego drewna, które łatwo się zarysowują. Dlatego też po domu chodzimy w pantoflach (piasek i obcasy dziurawią miękkie deski). Deskę do prasowania rozkładamy w korytarzu, gdzie na podłodze są flizy, żeby nie dziurawić nowocyklinowanej podłogi. Nie siadamy na stolikach kawowych w salonie, bo ich obłe nogi wbijają się pod ciężarem osoby w podłogę.
 • Śmieci i utrzymanie czystości. 
  Bardzo prosimy o segregację śmieci – w kuchni jest 3-segmentowy kosz na PLASTIK, SZKŁO I METAL. Plastikowe butelki zgniatamy, puszki zgniatamy, a szkło myjemy przed wyrzuceniem. W szafce pod zlewozmywakiem są dodatkowo 3 kubełki: jeden na PAPIER, jeden na pozostałe odpady oraz na
  jedzenie. JEDZENIA Broń Boże NIE WYRZUCAMY DO ŚMIECI, bo palacz odbiera je dwa razy w tygodniu dla zwirząt hodowlanych. Kosze opróżniamy do analogicznie oznaczonych kontenerów znajdujących się w piwnicy.  W kuchni w wąskiej szafce po prawej stronie od lodówki znajdują się szmaty do wykorzystania w razie awarii (rozlana woda, itp.)i potrzebne środki czystości, a zmiotka z szufelką - pod zlewozmywakiem. W razie potrzeby skorzystania z deski do prasowania, żelazka, suszarki, odkurzacza lub mopa - są na poziomie -1.
 • Dom w dniu wyjazdu zostawiamy w takim stanie jak go zastaliśmy - śmieci rozsegregowane i pozgniatane zanosimy do piwnicy, myjemy po sobie naczynia i układamy je na swoje miejsce. W razie przemeblowania domu na własne potrzeby po skończonym najmie ustawiamy meble jak je zastaliśmy. NIE WYNOSIMY NA DWÓR mebli domowych (krzeseł, stołów, narzut na łóżka), ktore się nieodwracalnie mogą zniszczyć często po jednej nocy w wilgoci czy w deszczu. Obsługa wskazuje gdzie składowane są meble ogrodowe i koce, które po użyciu chowamy pod dach przed deszczem.
 • Palenie papierosów - w domu obowiązuje bezwzględny ZAKAZ PALENIA PAPIEROSÓW. Na dworze z boku domu ustawiliśmy popielnicę z myślą o palaczach.
 • Gotowanie i zmywanie. 
  Do Państwa dyspozycji jest cała kuchnia. Prosimy o utrzymanie okolicy zlewozmywaka w suchości, żeby woda nie dostawała się pod zlewozmywak i nie rozmakała blatu. W tym celu wyposażamy kuchnię w ściereczki. Płytę ceramiczną w razie zalania czyścimy specjalnym mleczkiem (jest pod zlewozmywakiem) oraz skrobakiem – w szufladzie po lewej od płyty. Zachęcamy do korzystania z wyciągu kuchennego, żeby opary z gotowania nie wędrowały po domku.  Gorące garnki odkładamy na specjalne metalowe podkładki. Chleb i in. kroimy na aż 3 deskach do krojenia znajdujących się w kuchni, a nie bezpośrednio na blacie kuchennym. Desek i innych akcesoriów drewnianych nie myjemy w zmywarce.
 • Jedzenie i przygotowywanie posiłków. Posiłki spożywamy tylko przy stole, żeby nie plamić chodników, sof i nowotapicerowanych tapczanów.  Pod gorące talerze podkładamy w jadalni i kuchni przygotowane podkładki. Chleb i in. kroimy na aż 3 deskach do krojenia znajdujących się w kuchni. 
 • Wietrzenie.
  Na dole otwieramy na oścież tylko okna z kratami, te bez krat tylko uchylnie. Spowodowane jest to sąsiedztwem łasic zamieszkujących przyległą szopę i lepiej, żeby nie zmieniały miejsca zamieszkania. Łasice często widać po zmroku z okna w kuchni, biegające pod schodami. W szopie mieszkają też nietoperze – można zaobserwować charakterystyczne sylwetki latających nietoperzy.
 • Deficyt wody w górach.
  Korzystamy z Aqua-stopów w spłuczkach: przy małej potrzebie spłukiwania - naciskamy guzik spłuczki, po czym ponownie od razu go wciskamy, hamując w ten sposób strumień wody.
 • Przechowywanie nart i sprzętu sportowego.
  Bardzo prosimy podczas całego pobytu przechowywać narty/snowboard i inny sprzęt sportowy w piwnicy, wnosząc go do domu bocznym wejściem na dole.
 • Grillowanie. Grillujemy wyłącznie na podwórku z boku domu, gdzie ustawiony jest grill, stolik do przygotowywania potraw i popielniczka. Po skończonym grillowaniu gasimy ogień wodą, żeby nie stwarzać zagrożenia pożarowego.
 • Trampolina na dworze zabezpieczona siatką - przeznaczona jest dla dzieci o wadze do 40kg. Ze względów bezpieczeństwa zalecamy, żeby dzieci skakały na niej pojedynczo, bo oparcie dwóch dzieci o jeden bok grozi przeważeniem i przewróceniem się trampoliny na kamienne poszycie tarasu.