Domek w górach do wynajęcia

Piwniczna Zdrój

Historia miasteczka    Zabytki      Uzdrowisko     Dojazd

 

Piwniczna Zdrój - niewielkie uzdrowisko położone przy granicy ze Słowacją w malowniczych górach Beskidu Sądeckiego. Leży w samym sercu Popradzkiego Parku Krajobrazowego, w dolinie rzeki Poprad, rozdzielającej pasma górskie Jaworzyny Krynickiej i Radziejowej. 

Jeżeli chcesz uciec od zgiełku wielkiego miasta i wyciszyć się to zapraszamy, wypoczniesz tu bez tłoku i gwaru, jaki Cię nie ominie w znanych polskich kurortach. Panująca tu małomiasteczkowa atmosfera pokaże Ci, że można żyć spokojniej, skłoni do refleksji i pozwoli naładować akumulatory. Poszukaj dla siebie domku-w-górach lub w dolinie Popradu i zamieszkaj na trochę, aż do wytchnienia.

Miejscowość jest znana głównie z walorów turystycznych dzięki swoim górskim szlakom oraz walorów leczniczych zawdzięczanym źródłom wód mineralnych. Doskonałe warunki naturalne - znaczne urozmaicenie rzeźby, klimat oraz nieskażone przemysłem powietrze sprawiają, iż miejsce to często zostaje wyznaczone jako cel turystyki kwalifikowanej (sanatoria uzdrowiskowe). Coraz intensywniej rozwija się kolarstwo górskie oraz narciarstwo. Położenie Piwnicznej umożliwia zorganizowanie wielu wycieczek pieszych i samochodowych, a przejście graniczne znajdujące się 5 km od rynku miasteczka zachęca do zwiedzania Słowacji.