Domek w górach do wynajęcia

Atrakcje dla dzieci

Wypozyczalnia kajakow Rowerek-dla-dzieci Noclegi Piwniczna Zdroj

Dzieci mogą korzystać z kilku placów zabaw znajdują-

cych się w miasteczku (np. ul. Szczawnicka lub przy

Pijalni Artystycznej). Na szczególną uwagę zasługuje

najnowsza inwestycja sfinansowana ze środków EU -

kompleks rekreacyjny przy bulwarze nadrzecznym. Skła-

da się on z miejskiego ogródka jordanowskiego, ogól-

nodostępnego wielofunkcyjnego boiska, skate parku,

kręgli na świeżym powietrzu oraz alejek z ławeczkami

(300m od domu). Dzieci moga jeździć na rolkach

asfaltowymi alejkami parku przy Pijalni Artystycznej,

a swoją przygodę z końmi rozpocząć w ośrodku jazdy konnej na Łomnickim. Niewątpliwą atrakcją dla najmłodszych  są organizowane  tam przejażdżki bryczką, kuligi zielone i zimowe,  a wycieczka  poprowadzona przez piwniczańskiego przewodnika górskiego  zaznajomi z legendami  i przybliży historie ziemi piwniczańskiej. 

Zachęcamy do odbycia przejażdżki Ciuchcią Piwniczańską, która jest nie lada atrakcją nie tylko dla najmłodszych. Przejażdżka pozwala miło spędzić czas i poznać piękne krajobrazy. Stała trasa ciuchci piwniczańskiej w lipcu i sierpniu (5 kilometrów) to: RYNEK w Piwnicznej – stacja narciarska „Kokuszka” – RYNEK w Piwnicznej. Odjazdy w lipcu i sierpniu z przystanku - RYNEK w Piwnicznej o godz. 15.00, 16.00, 17.00 w soboty i niedziele. Od poniedziałku do piątku jazdę można zamawiać telefonicznie . Organizowane są przejazdy indywidualne i grupowe, a na życzenie mogą być uzupełnione imprezą plenerową (grill, ognisko) przy dźwiękach muzyki. Trasy przejazdu do Łomnicy i Głębokiego połączone są z degustacją wód mineralnych.

W obrębie parku linowego ABlandia w Rytrze występują specjalnie zaprojektowane i wykonane trasy linowe dla najmłodszych. Trasa „Junior”/Wyspa piratów obejmuje 14 przeszkód dla maluchów o długości ponad 150 m a wszystkie przeszkody są zabezpieczone specjalnymi siatkami asekurującymi przed upadkiem. Na drzewach zamontowane są platformy z domkami, połączone trasami linowymi. Konstrukcja trasy rozwija zmysł równowagi oraz dynamiczną koordynację ruchów. Poprzez zabawę dziecko uczy się odpowiedzialności - uczy się mierzyć siły na zamiary. Atrakcja dostępna dla dzieci od lat 3. Dla dzieci od wzrostu 110cm proponuje się z prawdziwego zdarzenia!!! trasę linową Żółtą - położoną na wys. 2-4 m którą dziecko przechodzi w uprzęży asekuracyjnej. Nowością tego sezonu jest kula wodna -atrakcja dostępna dla każdego, bez granic wiekowych. Każdy może spróbować swoich sił w chodzeniu po wodzie:-)

Ciekawą lekcją historii będzie dla dzieci zwiedzenie okopów i stanowisk ostrzału altyleryjskiego z czasów II-giej wojny światowej zrekonstruowanych w parku na Węgielniku-Skałkach. Tam też będą mogły zagrać na boisku w siatkówkę, podziwiać widoki z platformy zawieszonej na skale i spędzić czas biesiadując z rodzicami pod jedną z zadaszonych altan grilowych. Drewno na ognisko przygotowują leśnicy prowadząc sanitarną wycinkę drzewostanu. Tam też znajduję się plac zabaw dla dzieci z nawiązaniem do charakteru miejsca (w stylu militarnym).

  

Rzeka Poprad, mimo, że górska, należy do bezpiecznych. Jest płytka, a nurt, nawet w miejscach bystrzyn, nie stwarza zagrożenia. Dlatego spływy Popradem dostępne są również dla dzieci. Umiejętność pływania nie jest konieczna.
Wszyscy uczestnicy spływu otrzymują kaski oraz kamizelki. Dzieci - kamizelki ratunkowe z kołnierzem pozwalające bezpiecznie unosić się na wodzie.

 

Kolejną nową inwestycją jest kąpielisko na Radwanowie - z basenami i zjeżdzalniami, które otworzyło swoje podboje w tym roku.

 

Zimą z myślą o dzieciach funkcjonują specjalne szkółki narciarskie z bezpiecznymi, odgrodzonymi trasami dla dzieci. W Wierchomli i Kokuszce działa sezonowe Przedszkole Narciarskie (2 lub 5 godz. dziennie), w ramach którego dzieci w wieku od 5 lat uczą się jeździć na nartach, ale też i bawią się. Rodzice mogą zostawić swoje pociechy pod fachową opieką i udać się na stok lub do SPA. Tam też znajduje się jedyny w okolicy wyciąg dywanowy, gdzie maluch będzie mógł rozpocząć swoja przygodę z narciarstwem.

Piwniczna-Zdrój to nie tylko miejsce aktywnego wypoczynku, to przede wszystkim teren Popradzkiego Parku Krajobrazowego z 12-ma rezerwatami przyrody, zachęcający rodziny do wspólnego odkrywania piękna polskich gór. Spacer po Parku ekologicznym w Rytrze będzie doskonałą lekcją biologii o florze i faunie podmokłych terenów górskich (szczegółowo opisany w sekcji Atrakcje). Na uwagę zasługuje Rogasiowy szlak nazwany tak na cześć Rogasia z Doliny Popradu Marii Kownackiej.

Stopień trudności wielu szlaków turystycznych pozwala na górskie wędrówki jak np. do ruin zamku w Rytrze czy do bacówki na Obidzę nawet z najmłodszymi.  Charakter uzdrowiskowy miasteczka sprzyja spacerom z wózkiem po jego kameralnych uliczkach. Wieczorem polecamy udać się na spacer z dzieckiem w wózku pod fontannę, gdzie dzieci szybko usypiają przy szumie rozpryskującej się wody. 

 

 
aqua-park dziecko-w-foteliku domek-wgorach-dowynajecia park-linowy-trasa-junior ogolnodostepne-boisko-wielofunkcyjne splyw-dolina-popradu osrodek-rekreacji sanki-dla-naszych-gosci miejski-ogrodek-jordanowski skate-park

 

Udogodnienia dla dzieci

W Domu Babci Marii znajduje się następujące wyposażenie/udogodnienia pod kątem pobytu z dzieci, które udostępniamy nieodpłatnie:

 

dwa łóżeczka dla maluchów (jedno drewniane, jedno turystyczne); wózeczek spacerówka, tzw. parasolka;  krzesełko do karmienia, wanienkę do kąpieli, podest umywalkowy i nocniczek;  małe krzesełka do siedzenia; bujaczek; trampolinę do 40kg; domowa huśtawka; piłkarzyki; kącik dla dzieci z zabawkami i książeczkami; dwa stoliki kawowe w saloniku, które często służą najmniejszym do siedzenia czy rozłożenia warsztatu do malowania; kuchenka mikrofalowa do podgrzewania jedzenia; rowerek 3-kołowy z kaskiem, pełny zestaw narciarski dla najmłodszych do postawienia pierwszych kroków na nartach; sanki; fotelik rowerowy, plastikowa piaskownica-muszla, której pokrywa napełniona wodą może służyć jako brodzik; ogrodzony teren  

 

Piwniczna Zdrój domki Wanienka dla maluszków Piwniczna Zdrój noclegi domki Domek Piwniczna Zdrój Domki w górach do wynajęcia Piwniczna domek Domek w Piwnicznej Piwniczna noclegi domkiu Domek w górach wynajem Łóżeczko dla dzieci Kącikk maluszka Piwniczna domki Trampolina Spacery z dzieckiem po Piwnicznej Wózek-parasolka dla gości

 

Imprezy kulturalne

Z myślą o turystach miasto organizuje cykliczne imprezy kulturalne podkreślające walory sztuki ludowej, tradycji regionalnych i folkloru w występach, koncertach, wystawach rzeźby i sztuki miejscowych twórców. Do największych należą odbywające się corocznie w miesiącu sierpniu imprezy plenerowe "Dni Piwnicznej" i „Święto Dzieci Gór”. Z grafika wydarzeń kulturalnych, polecamy spotkanie ze sztuką p. Barbary Krężołek-Paluchowej. To wszechstronny artysta plastyk, poetka; absolwentka wydz. Architektury Wnętrz ASP w Krakowie, malarka członek ZPAP, odznaczona Krzyżem Zasługi za szerzenie kultury w nowosądeckim. Większość zdjęć plenerowych wykorzystanych w niniejszej witrynie jest jej autorstwa i za udostępnienie których w tym miejscu pięknie dziękujemy.

Cykliczne imprezy kulturalne w Piwnicznej:

Styczeń – Przywitanie Nowego Roku – impreza plenerowa na rynku

FERIE Z DOMEM KULTURY, w tym Jasełka i przegląd grup kolędniczych
Niedzielne koncerty kolęd w wykonaniu Orkiestry Dętej i Orkiestry Mandolinowej "Echo"

Konkurs na "Walentynkową" poezję oraz okolicznościową Pamiątkę - luty

Dzień Kobiet - marzec

Konkurs palm Wielkanocnych – marzec/kwiecień

Dzień Dziecka - czerwiec

Święto Miasta- DNI PIWNICZNEJ - lipiec 19-20 lipca 2014 z uroczystościami nadania MGOK imienia Danuty Szaflarskiej, urodzonej w Piwnicznej-Kosarzyskach

Wakacyjne koncerty w Amfiteatrze ul. Zdrojowa

Święto Dzieci Gór - lipiec

Święto pieroga - 16-18 sierpnia 2014 – festyn połączony z degustacją pierogów łomnicańskich

WRZOSOWISKO - 24sierpnia 2014, szóste spotkanie poetów polskich, łemkowskich i słowackich.

Koncert na 100 mandolin - 31 sierpnia 2014

Wrzesień – Dożynki gminne

Rajd szlakiem kurierów - 18 wrzesień 2014

Uroczystości Odzyskania Niepodległości - listopad

Konkurs kolęd i pastorałek - grudzień 2014